wróć

Aktualności

Budżet obywatelski w Warszawie - zagłosuj

"Startuje głosowanie w ramach 10. edycji budżetu obywatelskiego" 

Szanowni Państwo,

ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. To dziesiąty raz, kiedy mieszkańcy Warszawy mogą decydować, na co przeznaczyć środki z budżetu naszego Miasta. Głosowanie potrwa do 30 czerwca.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy Warszawy mają realny wpływ na to, jak zmienia się ich okolica. To okazja do pochylenia się nad otaczającymi nas potrzebami i wpłynięcia na rozwój nie tylko swojej okolicy, ale także całego miasta. Wierzymy, że budżet obywatelski może być cennym narzędziem wykorzystywanym w pracy wychowawczej. Zaangażowanie uczennic i uczniów we współdecydowanie o swoim otoczeniu wspiera kształtowanie postaw obywatelskich. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim.

Do wyboru są dwie formy głosowania: papierowo w urzędzie dzielnicy oraz przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl. Tutaj również można zapoznać się z opisami wszystkich projektów poddanych pod głosowanie – zarówno z propozycjami ogólnomiejskimi, jak i dzielnicowymi.

W tej edycji mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji ponad 101 milionów złotych i mogą wybierać spośród 1183 propozycji – 1065 dzielnicowych oraz 118 ogólnomiejskich.

O tym jakie pomysły zostaną zrealizowane w 2024 roku przekonamy się już 13 lipca, kiedy po policzeniu głosów, ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego głosowania.

Więcej informacji o warszawskim budżecie obywatelskim można znaleźć na stronach internetowych: Strona Główna - Budżet obywatelski (um.warszawa.pl) https://bo.um.warszawa.pl/