KONKURS - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY 2024

Ewelina Litwa- logopeda

e-mail: E.Litwa@eduwarszawa.pl

Regulamin

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia uczęszczających do przedszkola Nr 390 w Warszawie.
  2. Temat konkursu brzmi: ,,Dmuchnij w sztukę".
  3. Cele konkursu:

- motywowanie do ćwiczeń oddechowych poprzez zabawę

- budowanie i utrwalanie prawidłowego toru oddechowego

- wzmacnianie mięśni biorących udział w oddychaniu

- ćwiczenie umiejętności szybkiego, pełnego wdechu i wydłużonej fazy wydechowej

- odróżnienie fazy wdechu i wydechu

- ćwiczenie motoryki małej

- rozwijanie twórczej aktywności oraz kreatywnego myślenia

- promocja wśród dzieci przedszkolnych i rodziców wpływu prawidłowego oddychania na rozwój mowy

- umożliwienie dzieciom z trudnościami artykulacyjnymi prezentacji swoich umiejętności, talentów

1. Format pracy: praca plastyczna przestrzenna lub płaska, technika dowolna
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie pracy do Logopedy do dnia 11.03.2024.
  3. Praca ma przedstawiać obrazek, którego przynajmniej jeden element poruszy się podczas dmuchania. Do przygotowania pracy można użyć dowolnych materiałów: pasków papieru, bibuły, cekinów, nitek, słomek itp. i umieścić je na obrazku, tak aby jak najdłużej utrzymały pozycję wychylną podczas dmuchania.
  4. Praca plastyczna powinna zawierać metryczkę (wypełnić drukowanymi literami): imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa grupy.
  5. Prace mogą być wykonane pod opieką członka rodziny.
  6. Komisja wybierze najciekawsze prace.
  7. Komisja oceniać będzie przede wszystkim: działanie elementów ruchomych pracy, walory humorystyczne, poziom trudności techniczno-plastycznej pracy adekwatny do wieku dziecka.
  8. Wyłonienie zwycięzców 14.03.2024.
  9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Przedszkola Nr 390 www.przedszkole390.waw.pl
  10. Dla wszystkich uczestników konkursu czekają dyplomy, a na zwycięzców nagrody rzeczowe.
  11. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora, zostanie zorganizowana wystawa prac na terenie przedszkola.

Serdecznie zapraszam do udziału w Konkursie!

Życzę miłej zabawy z dziećmi i czekam na prace!

Ewelina Litwa