wróć

Harmonogram uroczystości

Harmonogram uroczystości

KALENDARZ PRZEDSZKOLNY - Rok szkolny 2019/2020

                   KALENDARZ PRZEDSZKOLNY

                          Rok szkolny 2023/2024

 

WRZESIEŃ 2023

PROJEKT ZDROWE ODŻYWIANIE

12.09.2023

Godz. 10.00

 

KONCERT JAK POWSTAWAŁA MUZYKA

 

W koncercie  wystąpią muzycy,

grający na rumuńskiej fletni Pana, instrumentach ludowych takich jak tilinka, okaryna oraz na skrzypcach i akordeonie. Usłyszymy utwory klasyczne oraz artystyczne
opracowania muzyki ludowej

 

15.09.2023

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zajęcia organizowane przez Panie w grupach pomogą dzieciom odkryć ich mocne strony i talenty.

 

Dzieci przychodzą w strojach w kropki.

 

20.09.2023

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

WITOJCIE PO GÓRALSKU

W przedszkolu odbędzie się Piknik Integracyjny z udziałem dzieci i Rodziców. W programie: zabawy sportowe, zabawy przy muzyce, malowanie buziek.

 

26.09.2023

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Zapoznanie się  z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych krajach europejskich, przedstawienie jak witają się dzieci w różnych zakątkach świata. Celem tych zajęć będzie pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów.

 

28.09.2023

 

Światowy Dzień Jabłka ma na celu promowanie w społeczeństwie jedzenia jabłek, zwłaszcza wśród najmłodszych, a także docenienie jabłka jako owocu, którego mamy w naszym kraju pod dostatkiem. Światowy Dzień Jabłka jest też wspaniałą okazją, by przypominać o zdrowych nawykach żywieniowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

29.09.2023

Godz. 11.00

 

 

Teatr Prima „ Złota rybka”

 

 

Bajka opowiada historię biednego Rybaka i Złotej Rybki. Akcja osadzona jest w realiach bliskich dzieciom, pozwala im obserwować i aktywnie uczestniczyć w wyborach i decyzjach podejmowanych przez sympatycznego Rybaka.

Obserwując dwie różne, bardzo wyraziste postawy Rybaka i Złotej Rybki dzieci mają możliwość dokonania wyboru pomiędzy dobrem a złem. 

 

PAŹDZIERNIK 2023

 

02.10.2023

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

(1.10.2023)

Przeniesienie się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzieci będą mogły poznać
i usłyszeć na żywo instrumenty. Każde dziecko, będzie miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach.

 

04.10.2023

/Kangurki, Panterki/

 

05.10.2023

/Tygryski, Żyrafki/

 

09.10.2023

/Pingwinki, Słoniki/

WARSZTATY

Warsztaty organizowane przez Schronisko „Na Paluchu”

„Chronimy niechciane zwierzęta, stwarzamy im drugą szansę, wiemy, że czują.”

 

06.10.2023

ŚWIATOWY DZIEŃ USMIECHU

Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Powinniśmy dzielić się nim, każdego dnia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

 

10.10.2023

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Dzieci przynoszą tego dnia swoją ulubioną grę planszową. Gry planszowe uczą dzieci współpracy, przestrzegania reguł i zasad gry, wyzwalają naturalne emocje, umiejętność radzenia sobie z przegraną i satysfakcję z wygranej. Gry planszowe bawią, uczą, rozwijają i budują więzi międzyludzkie.

 

12.10.2023

Godz. 09.20

 

 

KONCERT MUZYKI BRAZYLIJSKIEJ

 

 

Wspomnienie wakacji, przedsmak karnawału. Zróżnicowany muzycznie, pełen kolorów

i ciekawych instrumentów etnicznych koncert (m.in.cuica, berimbau, surdo, cavaquinho, shekere, pandeiro). Podatna na wpływy muzyka brazylijska wykształciła rytmy które są znane i popularne na całym świecie. Samba, lambada, bossanova - piosenki oparte na tych formach nucimy wszędzie,a wtedy radość i uśmiech maluje się na naszych twarzach.

 

20.10.2023

 

Jest idealną okazją do tego, aby przypomnieć o roli warzyw i owoców w naszej diecie i ich największych walorów.

ŚWIATOWY DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

23.10.2023

Godz. 11.00

 

 

Teatr Parandyk
„Szachrajskie przygody”

 

 

Na scenę z impetem wpada wulkan energii - Pchła Szachrajka - i od tej pory ciągle coś się dzieje. Mała psotnica nie oszczędza nikogo, ma mnóstwo pomysłów na następny dowcip. Ale nawet jeśli komuś zrobi kawał, to z takim wdziękiem i uśmiechem, że nie można się na nią długo gniewać. Ta prześmieszna, inscenizacja to kabarecik dla najmłodszych, uwspółcześniona forma pełna cytatów literackich i muzycznych: odnośników do naszych, znanych młodemu widzowi, realiów. Ta błaha z pozoru komedia, promuje tak bardzo dzisiaj potrzebne postawy: asertywności i pozytywnego myślenia.

 

25.10.2023

 

Makaron od lat, niezmiennie cieszy się ogromną popularnością i zawsze smakuje wyśmienicie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nad jego zaletami nie trzeba się zbyt długo zastanawiać – jest wartościowy i stanowi idealną bazę do przygotowania kreatywnych, a przy tym bardzo prostych dań.

ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU

31.10.2023

 

Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt. Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym.

DZIEŃ DYNI

LISTOPAD 2023

 

03.11.2023

 

Zdrowa, pożywna, smaczna, a przy tym prosta w przygotowaniu – taka właśnie jest kanapka! 3 listopada obchodzi swoje święto.

DZIEŃ KANAPKI

08.11.2023

 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania stawia sobie za cel zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się. W tym dniu w sposób szczególny promuje się dobre nawyki żywieniowe, systematyczne spożywanie wartościowych posiłków oraz zwraca się uwagę na konsekwencje złej diety.

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

09.11.2023

Godz. 10.15

 

 

KONCERT TEATR MIMU

 

 

Program, w którym przybliżymy młodym widzom sztukę mimu, zorganizujemy małe warsztaty, pokażemy jak niezwykle komunikatywny może być język ciała, kiedy aktor mim świadomie rezygnując ze słów ukazuje widzom wszystko to, co trudno jest wyrazić słowami, a co charakteryzuje człowieka - jego wewnętrzny i zewnętrzny świat.

 

10.11.2023

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Przedszkolaki w akcji „SZKOŁA DO HYMNU”- wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Dzieci przychodzą ubrane na biało-czerwono.

 

20.11.2023

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA – DZIELNICOWY KONKURS PLASTYCZNY „ZNAM SWOJE PRAWA”- ORAGNIZATOR PRZEDSZKOLE 390- DLA DZIECI W WIEKU 3-6 LAT

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Dzieci będą miały okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Przedszkolaki za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze będą mogły dać dobry przykład o tym, że znają swoje prawa.

 

22.11.2023

DZIEŃ KREDKI

Zabawy i zajęcia z kredkami w roli głównej, które rozwijają  wyobraźnię, twórczą aktywność i sprawność umysłową dzieci. Poznanie różnych rodzajów kredek oraz krótki film o tym, z czego są zrobione. Zabawy przy piosence „Kolorowe kredki”.

 

24.11.2023

 

,,Dzień Buraka" - kolejne warzywne święto w naszym przedszkolu -tym razem bohaterem będzie burak. Dzieci dowiedzą się jak zdrowym
i ważnym warzywem jest burak.
W menu przedszkolnym znajdzie się oczywiście burak.

DZIEŃ BURAKA

27.11.2023

Godz. 11.00

 

 

Teatr Parandyk
„Mądry miś po szkodzie”

 

 

Zbyś jest bystrym i rezolutnym misiem, ale kiedy jest sam w domu i się nudzi. No właśnie, wtedy rozum Zbysia zasypia, a Zbyś ma różne "genialne" pomysły: Może pojeździ rowerem po ulicy? A może zajrzy do domowej apteczki, a potem włączy żelazko i wyprasuje tacie koszulę? A może zaprosi do domu pana, którego spotkał na podwórku?  Na szczęście ktoś czuwa nad misiem - Aniołek Stróż i dzieci z widowni. Może, zanim bajka się skończy, nauczą Zbysia jak unikać niebezpieczeństw.  Spektakl oswaja dzieci z sytuacjami potencjalnie dla nich groźnymi i  uczy jak ich unikać.

 

GRUDZIEŃ 2023

 

04.12.2023

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWN.

(03.12)

Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

 

06.12.2023

MIKOŁAJ

Wizyta Św. Mikołaja

 

 

07.12.2023

Godz. 09.15

 

KONCERT KORZENIE JAZZU

 

Koncert o początkach muzyki

jazzowej.  Czterech muzyków zagra

na trąbce, banjo, tubie oraz perkusji.
W związku z grudniowym terminem koncertu muzycy wykonają nie tylko muzykę jazzową,  ale również kolędy.

 

14.12.2023

Godz. 09.30

 

 

 

Teatrzyk Misiowi Przyjaciele

„W krainie dziadka do orzechów”

 

 

Świąteczny spektakl marionetkowy dla dzieci „W krainie dziadka do orzechów”. Autorskie
przedstawienie luźno oparte na motywach baletu P. Czajkowskiego. Opowiada historię wigilijną pewnej zapracowanej rodziny. Podczas przygotowania do świątecznej
kolacji, dzieją się niezwykłe historie. Klara przeniesiona do krainy snu próbuje odnaleźć prawdziwą magię świąt. Poprzez historię bohaterów wczuwamy się w wigilijną opowieść, słuchamy pięknej muzyki, śpiewamy kolędy, bawimy się w świąteczne zabawy i przypominamy sobie świąteczne tradycje. Nasza
opowieść cementuje rodzinne wspomnienia i opowiada o sile rodziny w trudnych momentach w życiu. 

 

15.12.2023

 

Poznamy rodzaje i pochodzenie herbaty oraz podobieństwa i różnorodność kulturową związaną z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach. 

Spróbujemy różnych rodzajów herbat. Będzie pysznie i pachnąco.

DZIEŃ HERBATY

 

JASEŁKA

Spotkanie świąteczne lub inna forma prezentacji występów bożonarodzeniowych w grupach

 

20.12.2023

 

Ryba to przysmak znany od setek lat. Ten skarb pozyskiwany z mórz, jezior i rzek, dostarcza wiele cennych składników odżywczych dla naszego organizmu. W związku z tym ryby powinny stanowić nieodłączny element zdrowej i zbilansowanej diety.

DZIEŃ RYBY

STYCZEŃ 2024

 

04.01.2024

 

Będzie szczególnym dniem dla wszystkich wielbicieli makaronu. Tego dnia na obiad serwowane będzie pyszne spaghetti.

DZIEŃ SPAGHETTI

04.01.2024

Godz. 09.45

KONCERT RÓŻNE STYLE TAŃCA XXI WIEKU

W programie tancerze zaprezentują m.in. taniec jazzowy, taniec współczesny, teatr tańca, afro oraz różne tańce street dance. Program będzie nie tylko pokazem tańców, przeprowadzimy także krótkie warsztaty tańca z dziećmi.

 

08.01.2024

Godz. 11.15

Teatr Dur Moll
„Magiczny płatek śniegu”

Mała żyrafa z Zoo o bardzo krótkiej szyi wyrusza w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia życzenia. Jej marzeniem jest mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.

 

11.01.2024

 

Przy okazji tego święta chcemy podkreślić jak ważne są warzywa i owoce w diecie nie tylko dziecka, ale również dorosłego.

DZIEŃ WEGETARIAN

Styczeń 2024

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Spotkania i występy z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

29.01.2024

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

Aktywności dzieci skierowane będą na układanie różnego typu puzzli. Dzieci będą rozwijały umiejętność logicznego myślenia, współpracy w zespole oraz dokładnym wykonaniu zadania.

 

30.01.2024

 

Kto nie lubi aromatycznych, najlepiej cieplutkich, z nadzieniem bądź bez rogalików? Drożdżowe, francuskie, kruche - wszystkie te rodzaje podbiły serca smakoszy na całym świecie. Rogaliki są tak popularnym, lubianym i docenianym przez licznych konsumentów wypiekiem, że zyskały nawet własne święto!

DZIEŃ ROGALIKA

LUTY 2024

 

05.02.2024

KARNAWAŁ

 

Bal karnawałowy – prosimy o przygotowanie przebrań dla dzieci

 

08.02.2024

Godz. 09.15

KONCERT MAŁA HISTORIA MUZYKI POP

 

 

„Mała historia muzyki pop” - w karnawale proponujemy koncert muzyki rozrywkowej, który cieszy się dużym powodzeniem u dzieci i młodzieży. W programie usłyszymy przeboje muzyki popularnej. Grupa

 zagra w składzie: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, śpiew.

 

09.02.2024

 

To jedno z najpopularniejszych i najsmaczniejszych dań na świecie. Ta kultowa potrawa podbija serca ludzi przez cały rok i każdy moment jest dobry, aby delektować się jej ponadczasowym smakiem.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY (Pizza Warzywna)

12.02.2024

EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

(11.02.2024)

Zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa. Dzień Numeru Alarmowego 112 ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób. "112" to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Rozmowy na temat niebezpiecznych zachowań w domu, na podwórku i przedszkolu oraz właściwe powiadamianie służb ratunkowych o istniejących zagrożeniach.

 

16.02.2024

DZIEŃ KOTA

(17.02.2024)

We wszystkich grupach zorganizowane będą  wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach, rozwiązywanie zagadek o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych, a także śpiewanie kocich piosenek. „Dzień kota” będzie to okazja do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka.

Dzieci mogą mieć elementy przebrania za kotka

 

29.02.2024

 

Tosty są jednym z najprostszych i najszybszych śniadań, kolacji, przekąsek… można jeść je właściwie o każdej porze i do wszystkiego! Dlatego tak są uwielbiane – nie dość, że są proste w przygotowaniu, to jeszcze można je łatwo modyfikować, dzięki czemu nigdy się nie znudzą! 

DZIEŃ TOSTA (zdrowe tosty z warzywami)

MARZEC 2024

 

06.03.2024

DZIEŃ OLIMPIJCZYKA

Dzieci poznają wiele ciekawych i istotnych faktów dotyczących igrzysk olimpijskich, a także konkretnych dyscyplin sportowych. Dzieci dowiedzą się czego symbolem są koła widniejące na fladze olimpijskiej oraz co oznaczają ich barwy. Organizacja w przedszkolu drużynowych zawodów sportowych.

 

07.03.2024

Godz. 09.15

KONCERT ŻYWA LEKCJA HISTORII

Utrzymany w pogodnym  nastroju  

program, w którym opowiemy o życiu ludzi w wiekach średnich, a także zaprezentujemy pokaz walk rycerskich (dwóch rycerzy, chłopek, trubadur)

 

06.03.2024

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozom osobom, a zwłaszcza dzieciom z zaburzeniami mowy.

 

07.03.2024

 

Płatki śniadaniowe to podstawowy posiłek w ciągu dnia w wielu domach na całym świecie. Płatki kukurydziane dostarczają organizmowi cennych składników.

DZIEŃ PŁATKÓW ŚNIADANIOWYCH

20.03.2024

 

Data obchodów tego święta nie jest przypadkowa. Wiosenny, owocowo-warzywny dobrobyt na bazarach i półkach sklepowych ma być zachętą do zdrowego odżywiania.

DZIEŃ BEZ MIĘSA

21.03.2024

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji, akceptacji i miłości. W tym dniu, jako wyraz solidarności wszystkie przedszkolaki, a także personel  założą śmieszne, kolorowe skarpetki „nie do pary’.

 

21.03.2024

POWITANIE WIOSNY

Żegnanie zimy i powitanie wiosny wiąże się z miłymi przeżyciami dla przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom , jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Dzieci wykonają  prace plastyczne dotyczące pierwszych zwiastunów wiosny, ubierają  kolorowe, wiosenne ubrania. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Wyjście na spacer  w wiosennym korowodzie.

 

22.03.2024

Godz. 11.00

Teatr Prima
„Legenda o smoku”

Przygody dzielnego Szewczyka, któremu dzięki wrodzonemu sprytowi i pomysłowości udało się pokonać groźnego Smoka. Przedstawienie posiada wiele walorów edukacyjnych. Rycerze , którzy stają do walki ze Smokiem to przedstawiciele różnych nacji. W humorystyczny sposób zostały tu ujęte najbardziej charakterystyczne dla danego kraju zwyczaje i atrybuty. Dzięki temu dzieci bardzo szybko zgadują skąd wywodzą się kolejne – przybywające do nich postacie.

 

26.03.2024

 

To liściaste warzywo zajadać można pod różnymi postaciami. Szpinak ma szerokie grono wielbicieli. Kucharze wciąż wymyślają smakowite sposoby na włączenie go do jadłospisu.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZPINAKU

KWIECIEŃ 2024

 

02.04.2024

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Wszystkie przedszkolaki przychodzą ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć będzie zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu.

 

02.04.2024

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Dzieci przyniosą do przedszkola swoje ulubione książki, poznają zasady, w jaki sposób należy książkę szanować, wykonają  swoje własne zakładki do książek.

 

04.04.2024

 

Dnia 4 kwietnia, obchodzimy nietypowe święto – Dzień Marchewki w przedszkolu. Święta takie jak te, to świetna okazja, aby urozmaicić czas spędzony z najmłodszymi.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEWKI

15.04.2024

Godz. 10.30

KONCERT MUZYKA I TANIEC FLAMENCO

w koncercie weźmie udział  tancerka flamenco oraz dwóch muzyków grających na gitarach i instrumencie

o nazwie cajon. Zaprezentujemy muzykę i taniec z Andaluzji w Hiszpanii

 

22.04.2024

DZIEŃ ZIEMI

Nauka zachowań ekologicznych - jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Okazja do rozmowy o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling.

 

22.04.2024

Godz. 11.00

Teatr Parandyk
„Leśne SOS”

Zwykły, polski las... A w nim niezwykłe stwory: Ekoludek i Nimfa Wodna. Do lasu wjeżdżają samochodem wandale - śmiecą, płoszą zwierzęta, niszczą wszystko wokół. Ekoludek wyjaśnia dzieciom, skąd biorą się takie zachowania (tu seria kabaretowych scenek, opisujących ludzkie wady). W finale spektaklu dzieci wspólnie z aktorami sprzątają las.

 

23.04.2024

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapoznanie z symbolami i kulturą Wielkiej Brytanii oraz szeregiem symboli charakterystycznych dla ojczyzny Szekspira, m.in. Pałac Buckingham, Tower Bridge, London Eye, słynny Big Ben.

 

24.04.2024

 

Europejski Dzień Śniadania, który ma przypominać o tym, jak ważną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa ten pierwszy posiłek w ciągu dnia.

EUROPEJSKI DZIEŃ ŚNIADANIA

MAJ 2024

 

09.05.2024

Warsztaty paleontologiczne
(z dinozaurami)

Warsztaty nie tylko przekazują wiedzę teoretyczną, ale także angażują dzieci w praktyczne działania i eksperymenty.   

13.05.2024

Godz. 10.00

KONCERT ZNANE ARIE OPEROWE I PIEŚNI

W koncercie wystąpią śpiewacy  

operowi: sopran, tenor i bas z towarzyszeniem fortepianu. W programie koncertu usłyszymy m.in. arię Skołuby (Straszny Dwór St. Moniuszki), arię Jontka ( Halka St. Moniuszki), habanerę (Carmen G . Bizeta) oraz wiele innych

popisowych utworów. Program częściowo wykonywany w kostiumach.

 

13.05.2024

 

Ma wspaniały smak i przygotowuje się go błyskawicznie. Z roku na rok rośnie jego popularność i jest ulubioną przekąską nie tylko wśród wegetarian.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HUMMUSU

 16.05.2024 WARSZTATY Z ALPAKAMI Dwie alpaki, duża dawka informacji  

20.05.2024

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

(19.05.2024)

19 maja obchodzimy Światowy Dzień Dobrych Uczynków!!!
Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań.

W tym szczególnym dniu  będziemy sobie mówić tylko miłe słowa, będziemy pomagać kolegom a także w domu rodzicom, będziemy dzielić się zabawkami, będziemy sprzątać po sobie i kolegach zabawki, będziemy grzeczni, będziemy robić sobie miłe niespodzianki itp. Ważne! O dobrych uczynkach należy pamiętać każdego dnia…!

 

22.05.2024

Godz.

11.15

Teatr Dur Moll
„Grające drzewo”

Na pięknej polanie rośnie niezwykłe grające drzewo. Opiekuje się nim Strażniczka Lasu – Florentyna i jej biały kotek – Mrunia. Pewnej nocy Drwal Olbrzym, który ciągle ma zły humor i przez to muchy w nosie, kradnie magiczne drzewo. Ma nadzieję, że kiedy drzewo zagra specjalnie dla niego to muchy z nosa uciekną… Florentyna dowiaduje się o zajściu i prosi o pomoc Czarodzieja. Czarodziej za pomocą niezwykłej maści wygania muchy z nosa Drwala. Drzewo powraca na swoją leśną polanę.

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

Spotkania i występy

 

29.05.2024

 

Szklanka naturalnego owocowego lub warzywnego soku to doskonały sposób, aby zdrowo rozpocząć dzień. Tego typu produkty są tak popularne, że aż doczekały się własnego święta w kalendarzu. Zdecydowanie warto sięgać po soki, nie tylko tego dnia, ale przez cały rok.

ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU

CZERWIEC 2024

 

 03.06.2024     DZIEŃ DZIECKA     Gry i zabawy w ogrodzie  

06.06.2024

Godz. 10.00

KONCERT PIOSENKI WAKACYJNEJ

Utrzymany w pogodnym nastroju program, w którym wspólnie z młodymi słuchaczami zaśpiewamy

 znane i lubiane piosenki, które zwykle rozbrzmiewają przy wakacyjnych ogniskach (dwie gitary, tamburyn, śpiew).

 

07.06.2024

DZIEŃ PRZYJACIELA

To niezwykła okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest mieć przyjaciół i dlaczego warto o nich dbać.  Przedszkolaki podczas zajęć  będą próbowały określić jakie cechy powinien mieć  prawdziwy przyjaciel oraz stworzą jego portret.

 

 14.06.2024 Teatr iluzji bańki mydlanej AniMajki   Organizowane i opłacone przez Przedszkole  

18.06.2024

 

Sushi to tradycyjna japońska potrawa składająca się z marynowanego ryżu połączonego z innymi składnikami, takimi jak marynowane ryby, surowe lub gotowane skorupiaki lub warzywa. Międzynarodowy Dzień Sushi - to odpowiedni moment na celebrację i konsumpcję.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SUSHI